Blogi

Paljajalu hullus (Bosikom)

Suve perioodi algul olen läinud üle paljajalu olemisele. Leian end üha rohkem olukordades, kus keha soovib olla täielikus ühenduses maaga. Käin jalutan ringi ja leian end üha rohkem siin praeguses hetkes. Üks sõbranna ütles, et potipeal sittudes võib jõuda õndsuseni, aga peale kaka ära tegemist on oluline olla osakene loodust.

Kohtusin hiljuti ühe mehega, kes on olnud aastaid paljajalu. Tema oleks ja keha hoiak inspireerisid mind väga. Harva kohtab inimesi, kes tõeliselt seisavad oma jõus. Sirge võimsa seljaga ning usuvad oma kõikvõimalikkusesse. Olles ühenduses maaga avaneb tegelikult värav kosmilistele tarkustele.

Viimastel nädalatel olen avastanud ning läbinud oma hirme selle ees. Kõige mõnusamad kohad, kus olen olnud on ostukeskused. Neis on inimesed nii oma mõtetes, et keegi isegi ei märka, kui olla ilma jalatsiteta. Mitu kuud kandsin maandavaid sandaale, mis on tegelikult peaaegu sama effektiivsed ühenduvuse poolest.

Neid sandaale kandes märkasid inimesed palju rohkem seda, et mul polnud jalas jalatseid. Võib-olla oli tegu ligilähedaselt null kraadilise ilmaga. Nüüd täitsa otsides maandust ning kogedes süvalõõgastavat jalamassaaži – olen teelahkmel.. no kuidas seda asfalti saaks asendada?

Maandamise juures on olulised aspektid voolujuhtivus, kuid puit, betoon, bituumen, asfalt jne.. Nemad ei juhi voolu, kuid omavad teistsuguseid iseäralikke omadusi. Kõige paremini juhivad voolu erinevad metallid ning soolane merevesi.

Ehk, siis mind võib kohata jalutamis mööda teeservasid vähestel murulappidel, ookeani ääres lannaliivadel ja metsa/parkides. Põnev on olnud kogemus, et läbi paljajalu kõndimise hakkab keha tõeliselt ellu ärkama. Meil on eesti keeles ütlemine, et tuleb oma selgroogu kasvatada. Panin tähele, et mul on jäänud osa sellest kasvatamata sõna otseses mõttes.

Jälgides inimesi tänavatel mõistan, et üsna suurel hulgal rahvastikust on seljaga hädasid. Õnneks lahendus on lihtne – olgem paljajalu ja saagem rahulolevateks. Inimesele loomuomasel moel ringi liikudes hakkavad tööle lihased, mis on kaua aega uinunud. Postuur läheb sirgeks (mitte sirgemaks) ning seljalihased hakkavad iseend korrigeerima.

Mõnus jalamassaaž läheb järjest leebemaks kuna tald harjub ära. Mõne ajapärast hakkab ajus veri paremini ringlema ning hakkab tekkima tugev ühenduse tunne kõige olemasolevaga. Sarnane kirjeldus on juturaamatutes haldjatest, kes elavad kuidagi teises võnkesageduses. Olles alati valpad, ärkvel ning rõõmsad. Mõistes kõige elava tagamaid.

Minu soovitus ja kutse teile – ühinegem paljajalu revolutsiooniga ning mõelgem välja mõnusam materjal asfalti asemele või siis lendavad autod (PS: linnas näete mind ikkagist jalanõudega).

Kõike head
Simo

Loov majandus

Viimastel päevadel olen mõelnud suuresti keskkonnateema peale. Võiks öelda, et pöördelised ajad on kätte jõudnud. Aeg, mil kogu inimkond peab langetama olulise otsuse – kas me valime elu taastamise või kaotamise kasuks. Õnneks on igale probleemile lahendus olemas. Ainus, mida teha on vaja, on äratada üles kõik uinuvad isiksused.

Palju meie tänapäeva meediast on kontrollitud kasuahnete inimeste poolt, kes loovad läbi ilmajäämise hirmu kurja. Nüüd on aeg sisendada neisse lootust ning sügavat mõistmist, et meie inimestena oleme osa loodusest. Minu plaan näeb ette teha äri. Tegeleda ettevõtlusega, aga täiesti uuel tasemel.

Mitmed tänapäeva iduettevõtted tegelevad juba keskkonnateemadega. Panustavad oma töötajate vaimsesse arengusse ning on siiralt huvitunud ringmajandusest. Väga tähtis on alustada majandussektori muutmist kuna paljud ökoliikumised jäävad nõrgaks oma pehme tahte tõttu. Kõige suurema tahtejõuga inimesed liiguvad ringi äri -ja spordimaailmas.

Õnneks olen märganud, et mitmed vanema generatsiooni äriinimesed on hakanud üles ärkama. Kas kollektiivsete suunitluste tõttu või nende endi laste pärast, kes lausa nõuavad suuremat empaatiat looduskeskkonna suhtes. On välja töötatud erinevaid majandusmudeleid üheks neist on Sinine Majandus.

See on põhimõtteliselt võida-võida olukorra tekitamine äritegevuses. Tähtis on mainida, et Sinise Majanduse kohapealt pole kasv lõputu, vaid omab teatud piire. Sarnane idee nagu metsa kasvamisel. Ükski puu ei suuda lõpututesse kõrgustesse kasvada. Igal taimel on oma piir ning läbi oma elutegevuse toetab ta kõiki teisi metsakoosluse osasid.

Sinise Majanduse mudel näeb põhimõtteliselt vastutustundliku, eetilise ning kogu tervikut toetava ärimudeli loomist. Seal iga koosluse osa võidab riigist kuni üksikindiviidini.

Sarnaseid mõtteid on Eesti riik välja kuulutanud. Palju on plaane 2050 osas – luua liginullenergia hoonete võrgustikke, täielikult minna üle ringmajandusele ning taastuvenergiale. Tegelikult oleks meil vaja jõuda nende samuste standarditeni juba aastal 2030. Õnneks me oleme sellele lähenemas.

Üha rohkem inimesi on ärkamas teadvustamaks tegu-tagajärg valemit. Põlisrahvaste tarkuse järgi tuleb arvestada, et iga langetatud valik on otseses vahekorras seitsme eelneva ja tuleva põlvkonnaga. Järelikult me loome iga otsusega oma lastele maailma, mille me oleme pärinud oma esivanematelt.

Tähtis on olla teadlik oma valikutest ning hoida oma kese puhas ahnusest. Lennart Meri pani oma eluajal inimestele südamele, et tõusiklusest tuleks hoiduda. Seda me teeme!

Luues jõukust oma ellu, siis tuleb mõista, et tõeliselt rikas inimene on see, kes suudab oma varadega kõiki teisi üles tõsta. Läbi jagamismajanduse me suudame luua jätkusuutliku ühiskonna, mis arvestab iga tema liikme vajadustega.

Sellise mudeli järgi kaob vajadus oma lapsepõlves rahuldamata ihade tagaajamiseks. Kuna üksteist toetades on võimalik luua keskkond, kus iga inimene elab täielikus jõukkuses.

See võiks olla meie rahva uus moto – Saagem jõukaks, et kogu maailm võiks õitseda.

Naistepäeva tervitus!

Soovin kõigile naistele ilusat naistepäeva! Muidugi ametlik kuupäev oli 8ndal märtsil, kuid mulle tundub, et iga päev võiks olla naistepäev. Iga mehe kohus on ilusaid naisi meeles pidada. Neile teha igapäevaseid kingitusi ja komplimente. Muuseas kõigi suurim kingitus, mida mees naisele saab teha, on kohalolu. Naised kohe sulavad selle ees, kui mõni mees kogu oma olemusega suudab nende ees seista.

See on päris vapper tegu. Selle peale mõeldes tuli mulle ette üks põnev video naisteväeringist. See oli väga teistsugune, kui ma olin ette kujutanud. Kuna seal kõik naisterahvad karjusid täiest kõrist. Väljendades oma valu – armi, mis on neisse löödud. Minu süda sulas toda videot vaadates. Tekkis täiesti uuelaadne austus iga elava naise vastu. Seal oli miskit ürgset ja midagi, mille eest iga mees peaks vabandust paluma.

Hiljem uurisin ja lugesin selle aktsiooni korraldaja tausta ning mõistsin kust see kõik tuleb. Tegu on Serbiaga, kus 1999-2001 käis sõda. Nato väed pommitasid kogu maad tappes tuhandeid inimesi, kuna oli käimas Kosovo iseseisvumine. Minu meelest oli mõlemal poolel õigus, kuid asi lõppes suure tapatööga. Ükski inimene pole sündinud kiskja, seda kujundab neis ainult ühiskond, kus on maskuliinne tegutsemise energia ülevõlli keeratud.

Sealt edasi tuli mulle meelde üks Aafrikas elanud sõja kindral. Tema nimi oli Butt Naked (Paljas Tagumik), sest ta läks alati lahingusse palja tagumikuga. Temal oli kombeks lapsi ohverdada. Kuni ükskord tema süda avanes jäikusest ning ta ei suutnud enam süütut last mõrvata. Selline käitumine on pöördeline, kuid meis kõigis elab mingil moel veel vägivald. On tähtis seda teadvustada ning hakata looma rahu täiesti igal tasandil.

Mõni mõtleb, et maailmas on erinevad konfliktid, mis pole meiega üldse seotud. Tegelikult on asjad hoopis vastupidi. Meie ise oma mõtetega olemegi konfliktide allikad. Sarnaselt kogu raha süsteem toetab vägivalda jne.. Kuid meie ülesanne on keskenduda selle kõige parandamisele. Pehmelt ja kaljukindlalt hoida oma fookust tasakaalu loomisel. Iga päev valides viha asemel andestust. Isegi kõige julmemad kurjategijad on kunagi olnud lapsed.

Öeldakse, et mees läheb segi sellest, kui ema teda poisina keelab liialt. Sealt hakkab ta otsima nais energiat endast väljast poolt. Mida rohkem seda on puudu, seda agressiivsemaks ta muutub. Mehed meie töö on andestada oma emadele, naistele ja iseendile. See oli minu naistepäeva tervitus teile kõigile. Loome puhast vägivallatut maailma. Kohta, kus on rahu iga elava olendi südames.

Kõike head,

Simo

Looduskeskkonna hoidmine

Viimased aastakümned on väga drastiliselt muutnud meie elukeskkonda. Mary Reynolds, kes on raamatu “Garden Awakening” autor – ütles väga tabavalt inimese kohamälu kohta. Igal generatsioonil on oma nägemus metsikust loodusest. Tema nooruspõlves Iirimaal oli see tavaline, et suve öödel autoga sõites oli tuuleklaas täis putukaid. Tänapäeval enam mitte.

Õnneks Eestis on putukate liigirikkus veel säilinud, kuid tähtis on nentida, et iga generatsiooniga muutub meie elukeskkond. Viimase 50 aastaga on see väga kiirelt muutunud. Teadlased ütlevad, et hetkel on käimas kuues massiväljasuremine planeedil Maa.

Selline ökoloogiline hoiatus on väga tabav, kuna meil on viimane aeg hakata tegutsema. Paljud inimesed elavad oma tavapärast elu ning ei suuda globaalselt mõelda. Vahest ikkagi tasuks alustada oma väikestest valikutest, kas me tarbime plastikpudeleid või hoopis joome oma klaaspudelist vett.

On vaja osta erinevaid tooteid, mis on pakendatud kilesse/plastikusse. Loomulikult enamus meist teevad seda. Selle juures on tähtis leida oma sisemine tasakaal, kui on võimalik valida, siis teha alati kõige parim valik keskkonna jaoks. Suured keskkonna kahjustajad on lihakasvatus, transport, riide ning energiatööstus.

Me vajame kiireid muutuseid neis kõigis ettevõtmistes. Õnneks on toimumas vegan revolutsioon, roherevolutsioon ja Eestis Põxit (põlevkivi exit). Paljude meelest on keskkonnast rääkimine tüütu teema – sellepärast loevadki teod.

Tihtilugu mõtlen selle peale, kuidas on võimalik teist elavat olendit kahjustada ning saan väga hästi aru. Inimesena olen seda tihti teinud, kellegi peale vihastades ning hinnanguid andes. Teadmatusest söönud liha jne.. Kuid vaadates oma koera magamas ning nähes, kuidas ta näeb unenägusid – tekib küsimus, kuidas on võimalik ühte teist unistavat olendit tappa?

Empaatia on see, mis loeb. Mõistes teiste elavate vajadusi ning neid toetades oma rõõmsa kohaloluga. Soovides kõigile head ning edu. Ühendades ennast kogu ümbritseva keskkonnaga. Nii saab vaenlasest sõber ning riiukukest hoopis karja valvur.

Praegu me oleme elamas suhestumise ajastul, mil sotsiaalnemeedia on ühendanud üle maailma miljardeid inimesi. Lihtne on leida omale sobiv nišš, kuid see tähendab ka suuremat vastutust oma mõtete eest. Meie kõigi mõtted levivad valguskiirusel läbi ilmaruumi.

Kutsume teid ühismeditatsioonile kliima heaks. Kliima all peame silmas kogu meid ümbritsevat keskkonda, elusloodust ning jätkusuutlikkust. Inimene on viimaste aastasadadega tohutult hävitanud looduslikke ökosüsteeme ning nüüd on aeg lõpetada eitus.

Loome elujaatava tuleviku oma inimestele, loomadele ning loodusele. Selle jaoks on vaja kokku tulla ning luua tugevaid ühiseid taotluseid, mis väestavad meid kõiki. Mäletate laulvat revolutsiooni, kus sadatuhat inimest laulis Eesti vabaks.

Nüüd on aeg luua kliima revolutsioon. Avardada võimalikult paljude inimeste meelt, et nad hakkaksid hoolima meie planeet Maast. See on oluline meie liigi jätkusuutlikuse seisukohalt. Kõik valikud, mida me tänapäeval teeme on suunatud meie lastele.

Tulevad põlved vastutavad kõige eest, mis on täna otsustatud. Järelikult otsustame luua keskkonnasäästlikuma tuleviku. Meil on tehnoloogiline võimekus selle jaoks juba olemas. Lisaks infrastruktuurid, mida on lihtne ümber muuta. Tähtis on võtta initsatiiv ning olla muutuste keskmes.

Takistuseks on inimeste meelestatus antud teemal, kes kardavad muutust kuna mugavustsoon võib haiget saada. Õnneks muutused on meie kõigi kõrgeimaks hüvanguks ning me saame koos luua parema tuleviku. Sellise, kus kõigil maailma olenditel on hea olla!

Mediteerida saab lauldes, vaikuses, ühist palvet lugedes, tantsides ning paljudel muudel viisidel. Kutsume sel päeval viima läbi tseremooniaid antud energia toetamiseks. Lisaks toimub noorte meeleavardus kliima seisukohalt.

Sündmus toimub üle Eestiliselt! Üle maailmselt ning igaüks loob seda ruumi koos teistega. Seda saab teha omaette, grupis ja kõikjal.

Ajavahemik on kella 6.00 – 23.00 vahel, et igaüks saab panustada kollektiivsesse energia kogumisse. Õhtul saadame kogu loodud energia meie keskkonda aitama! 🙂

Unistamine ja unenägemine

Mulle meeldib piiblilugu unenägija Joosepist. Temal oli erakordne võime näha prohvetlikke unenägusid. Tänapäeval tuleb üha rohkem välja, et neid inimesi on veel enamgi. Igale ühele on antud taoline võime. Unistada oma elu päriseks. Meie reaalsusel on tohutult palju erinevaid tahkusid ning tundub, et paralleelsuseid on lõputul hulgal. Iga hetke valikuga me loome erinevaid reaalsuse mustreid, kuid oma elus miskit drastiliselt muutes, muudame oma tulevikku ning minevikku.

Eelmise sajandi alguses avaldas üks aeronautika pioneer J.Dunne raamatu “Katsetus Ajaga.” Seal ta räägib oma unenägemisest ning kuidas läbi aastate unepäevikut pidades on ta avastanud aja erinevaid tahke. Me liigume ajas läbi oma teadvuse. On jälgija, kes kogeb seda praegust hetke ning kõiki teisi hetki samaaegselt. Unenägudes me suudame saada selleks jälgijaks ja kogeda kogu oma hetkelist ajajoont nii tulevikust kui ka minevikust. Järelikult on olemas kõrgem mina, kes kogeb kogu maailma kõiksust keha väliselt.

Seda kõrgemat mina saab kutsuda teadvuseks või kõikehõlmavaks kohalolekuks. Paljud meditatsiooni praktikad räägivad jälgijast. Kuid keegi ei taha olla jälitatav. Meil on võime märgata iseenda tegutsemise mustreid läbi mitme tasandi. Kõigepealt on jälgija ehk meie vaim. Sealt edasi tuleb teadvus, mis eksisteerib kehas ehk siis hing. Järgmine on meie keha/raku mälu, mis vastutab kõigi reaktsioonide eest ümbritsevasse keskkonda.

Inimene, kes suudab oma elu elada läbi hinge, on tõeliselt inspireeriv isend. Tema silmad säravad erutusest ja tema olek kumab kõikhõlmavat kohalolekut. Neid inimesi kutsutakse kauniteks, hingestatuteks ning neis nähakse seesmist ilu. Sisemine loomulikult jõuab välisesse. Paljud inimesed, kes tegelevad vaimse maailmaga võivad olla väga ühenduses teatud teabe allikatega ning neid kanaldada.

Kuid kõige tähtsam on meeles pidada, et me oleme füüsilised olendid siin maa peal. Järelikult oma keha eest peab hoolitsema ja ma ei tea mitte ühtegi hinge, kes jätaks oma keha unarusse. See tõttu on tähtis liikuda palju, süüa puhast tervistavat toitu ning nautida oma elu. Läbi selle me unistame oma reaalsuse tõeliseks. Elame südamest ning kingime teistele ainult head.

Meil kõigil on komme und näha. Iga öö magama jäädes hakkab keha läbima 90-110 minutilisi unetsükleid. Millel on erinevad osad – uinumine, süvauni ja unenägemise faas. Mida puhtama peaga minna magama, seda selgemad on unenäod ning keha suudab end välja puhata. Tsüklite pikkus sõltub keha kurnatusest. Mida kurnatum inimene on, seda pikem on süvaune staadium. Välja puhates või enne magama jäämist mediteerides on võimalik väga hõlpsalt näha kirkaid või avatud unenägusid.

Selle juurde kuulub hommikul unenägude mäletamine ja neist kokkuvõtte tegemine. Kehtib selline reeglistatus, et mida rohkem me juhime oma ärkveloleku aega, seda enam me juhime oma unesid. Põnev on täheldada, et loomad on samamoodi intelligentsid ning emotsionaalsed olendid. Kõigil loomadel on võime näha unesid ja kes võib süüa teist olendit, kellel on võime unistada?

Paljude katsete ja avastuse tagajärjel on avastatud, et aeg on üsna plastiline nähtus. See tähendab seda, et aeg oma mõõtmetelt pole hoopiski mitte lineaarne, vaid hoopis tsükliline. Paljude iidsete rahvaste kalendrid lähtusid tsüklitel ning kordustel. Maarahva regilaul oli 8 silbiline tsükli kordaja. Lauldes mindi kehavälisesse seisundisse, mis põimis omavahel kokku eri dimensionaalseid reaalsuseid.

Praegu eksisteerib erinevaid versioone Maast. Nad on olemas erinevatel ajaliinidel ehk paralleelreaalsustes. On suuremaid ja väiksemaid paralleelsusi, kuid kõige suuremad erinevused tulevad läbi murdepunkti valikute. Näiteks mõnes paralleelreaalsuses võib eksisteerida täielik idüll, kuna inimesed valisid tuumaajastusse minemata ning jätsid kaks suurt ilmasõda pidamata.

Säherdusi murdepunkte on olnud varemgi veel ning on võimalik oma reaalsus ühildada mõne teise ajaliiniga. Seda on võimalik teha nähes unenägusid või ühildudes üliteadvusliku seisundiga. Tegelikult meie maailma hetkeline eesmärk ongi suurelt alateadvuses pesitsev jama ära puhastada ning siseneda uude kuldajastusse.

Me muudame igapäev oma tegelikkust. Läbi igas hetkes toimuva valiku muutub laviini suund. Vanas keelest tulenev sõna kurss. Kuhu me suundume ning puhastades oma alateadvust oleme võimelised langetama puhtaid valikuid. Võib eksisteerida mitu “mina” sama hetkeliselt. Kuid mõne tähtsama otsuse/kohtumise ajal oleme taas sünkroonitud oma põhiajaliinile.

Lisaks on veel olemas elule põhiline plaan, mille me määrame enne sündimist. On olemas kõige laiema haardelisem suunitlus, mis aitab meil kogeda tõeliselt kirgast reaalsust ning nii öelda varuplaan, kui kõik asjad lähevad pekki. Tihtilugu olen avastanud end elamas siin maailmas nii, et osad asjad peaksid olema ammu juba muutunud. Millegipärast pole nii juhtunud enne mind olnud inimeste valikute tõttu.

Meil on igas hetkes võimalik muuta oma reaalsust. Saame võtta ühendust oma tuleviku kui ka mineviku minaga. See on väga lihtne – mõeldes näiteks oma eilsete tegevuste peale, oleme ühenduses oma mineviku minaga. Nüüd on võimalik talle saata armastust, enesekindlust jms.. Läbi selle tegevuse me muudame oma tegelikkust!

See toimib samal põhimõttel nagu te tunnete, et keegi mõtleb teie peale ja järsku heliseb telefon. Aeg on oma olemuselt täis plastiline – võiks isegi öelda plasmaatiline. Tuleb ainult uskuda, et elades on kõik täpselt sama võimalik nagu unenägudes. Me võime lennata ja muuta mateeria olemust. Aine on ainult teatud sagedusel olev vibratsioon, mida saab peenema vibratsiooni lainega mõjutada.

Pöörlevad Dervišid

Ajastute jooksul on olnud palju erinevaid poeete ja unistajaid, kes on jätnud oma sügava jälje meie kultuurile. Üks neist oli Rumi – esimene sufi meister ja Mevlevite ordu asutaja, kust on pärit pöörlevad dervišid.

Ükskord kõndinud Rumi oma kodulinna turul, kui ta kuulnud kullasseppade rütmilist haamrite tagumist. Sealt helide seest oli kuulda vaikust, mis laulis Rumile laulu sellest, kuidas on vaid üks looja ja tema nimi on Allah. Seda kuulnuna sattus poeet täielikku eufooria ja õnnetundesse. Ta sirutas oma käed harali ja hakkas pöörlema kohapeal.

Sealt sai alguse Sufi Mevlevite ordu, mis on aluseks müstilisele islamile. On olnud teisigi maage hommikumaades. üks imepärane prohvet oli Zarathustra. Tema eluaeg jääb kaugele ajaloo hämarustesse, kuid pärand säilib siiani. Zarathustra asutas religiooni, kus usuti vaid ühte loojasse.

Selle põhilisteks elementideks oli võitlus hea ja kurja vahel, kus lõpuks hea võidab ja saabub kuldne ajastu. Tähtsateks elementideks olid tuli ja vesi, mille ümber keerles palju rituaale. Kreeklased nimetasid Zarathustrat astroloogia ja võlukunsti isaks ning tema järgijaid maagideks, kust on edasi kantud sõna maagia.

Müstiliste kultuste vahel on alati olnud üks ühine joon ja selleks on erinevate rituaalide sooritamine. Mõned jooned maagia kirjeldamiseks võivad olla suhtlemine vaimudega, loodusnähtuste esilekutsumine või energia fokuseerimine mõneks füüsiliseks nähtuseks.

Säherdused ilmingud nagu levitatsioon, valguskerad, äikesepahvakad ja selgeltnägemine on nähtused mateerias endas. Kuidas kogu universum vibreerib läbi erinevate sageduste, mis ühtekokku loovad kosmilise laulu.

Läbi selle teadmise muutub ilmselgeks see, et iga inimene võib olla looja siin füüsilisel planeedil, ehk olles võimeline looma kõiksust siinsamas. Samas, et olla looja tuleb olla iseendaga harmoonias ja kooskõlas, jättes kõrvale egost tulenevad vajadused.

Ühendus oma hingega hakkab südamest, kust on alati voolamas inspiratsiooni vabastav voog. Sealt edasi me võime luua kõike, aga südame keel on armastus ja seega me võime luua ainult seda, mida me tõeliselt armastame.

Toortoidust ja maandamisest

Päris mitmed rahvad on söönud ennekõike taimset toitu. Eriti peeti ennemuiste hinnas toortoitu, mis andis inimestele nii öelda jumalikud võimed. Vana-Kreeka olümpia sportlased sõid ainult tooreid puuvilju ja täistaimset toitu.

Jällegist sõduritele anti liha, et neis kasvatada tapahimu. Väga arukalt läbi mõeldud. Tolle aja inimesed käisid ringi paljajalu, ehk nad olid ühenduses maapinnasega. Sandaalid olid alles Roomlaste leiutis ning mida kaugemale ajas minna – seda rohkem tundub, et eelistati päikesetoitu.

See aitas hoida nende kehasid suurepärases vormis ning taastuda kehalistest pingutustest. Põnev on mainida, et vana-aja kujud ongi tihtilugu inspireeritud jumalaid kehastavate atleetide figuure jälgides. Tähtis osa sellest kõigest oli maandatus.

Paljajalu maapinnaga ühenduses olles kogeb inimene oma täis potentsiaali. Kehas olevad pinged lahustuvad ning meel läheb selgeks. Nüüd järgmine osa on süüa õiget toitu. Herodotos kirjutas ühe rahva Pelasgide kohta järgmist ning mitmed teised autorid on neid maininud:

“Vanimad Kreeka asunikud, kes tulid enne Dooria, Ioonia ja Eolia immigrante olid Pelasgid, kes elasid Arkaadias ja Tessaalias – omades Lesbose ja Lokemanose saari, mis olid täis apelsini salusid. Inimesed süües datleid ning apelsine elasid üle 200 aasta vanuseks.”

Hiljem Musta mere ääres oli üks kogukond inimesi, keda kutsuti Esseenideks. Nende põhitoiduks oli toortoit ning nemad olid väga ühenduses vaimu tarkustega. Praktiseerides valget tantrat ning luues harmoonilist elukeskkonda.

Tänapäeval on säilinud üks selline rahvas kusagil Kaukaasia mägedes säilinud. Naised sünnitavad veel 80 aastasel ning inimeste normaalne eluiga on 120-150 aastat. Nende põhiliseks toiduks on aprikoosid, liiguvad palju mägedes ning elavad maaga väga ühenduses ehk on maandatud.

Biiblilugudes räägitakse inimestest, kes elasid väga kaua Aabraham elas 173 aastaseks jne.. Pika elu saavutamise saladus on maandatuses, mõtete puhtuses ning elavas toidus. Tänapäeval on see omaette fenomen, kuid toortoidu liikumised on väga tugevad ja püsivad.

Eelmise sajandi alguses anti välja raamat eesti keeles haiguste ravimisest. Põhiline fookus olid toore täistaimsetoidu retseptid ning nendega tervenemine. Sajandi keskel ravis Armeenlasest doktor Arshavir Ter-Avanesyan oma tütre raskest haigusest terveks. Tegi väga põhjaliku uurimistöö ning kirjutas raamatu.

Lisaks siin on meeldiv intervjuu toortoitlusest Irene Grosjeaniga: https://www.youtube.com/watch?v=3pupDVbec2s&t=464s

http://www.merkabasoundhealing.com

Gong ja muistsed rahvad

Meie universum koosneb ainest, mis baseerub võnkumise sagedustel ehk vibratsioonil. Kõige tahkemad objektid kuni ultrahelini välja omavad mingisugust lainepikkust. Igal lainepikkusel on omad omadused ning kui tahket ainet ta suudab läbi oma võnkumise moodustada.

Gongid

Selle tõttu saab väita, et meie universum baseerub helisagedustel. Iga sagedus loob omale erinevat keskkonda, selle tõttu on võimalik väita, et on olemas erinevad dimensionaalsed vahemikud. Dimensioone eristab üksteisest aine võnkumise sagedus.

Need kaks eelmist lõiku on aluseks sellele infole, mida me kavatseme jagada iidse instrumendi gongi kohta. Minnes arheoloogilist teed pidi saame viia gongi ajaloo tagasi Vana-Kreekasse, kust on leitud kõige vanimad teadaolevad isendid.

Gonge on leitud eripaigust Kreeka aladelt vanimad leiud ulatudes aega circa 800 eKr. Gongi on mainitud esmakordselt Minose kultuuri ajal, mis kestis vahemikus 3600-1200 eKr. Saarelt on leitud vanu maalinguid ning pronksist ketas, kus kajastatakse Zeusi sündi.

Kreeka peajumal Zeus sündis legendi kohaselt pronksist kilpide tagumise saatel, et teda varjata oma isa Kronose eest. Sealne legend piltidel kajastab selgesti, kuidas löödi gonge heli tekitamiseks. Lisaks gongi nimetus võib tulla Vana-Kreeka onomatopoeetilisest sõnast “Gongizo”, mis tähendab ümisema, podisema ja madalalt kajama.

Pildi allikas: https://www.gonglove.org/gong-history-and-its-use-in-ancient-greece/?lang=en

Kuid on keeruline öelda, kust tegelikult saab alguse lugu gongist ning helide kasutamisest endast. Üle maailma on leitud hiiglaslikke ehitisi, mida kutsutakse kükloopseteks. Nende ehitamise hüpoteesiks on pakutud helilainetega mateeria mõjutamist. Keeruline on uskuda tavapärase arheoloogia seletust mitmete ehitiste kohta.

Lihtsam on uurida helisid ning leida neis võime mõjutada mateeriat. Minnes Teosoofiliste õpetuste juurde, siis on olnud maailmas mitmeid eri ajastuid ning inimtsivilisatsioone. Mõned väited võiksid kajada järgnevalt, et olid olemas Atlantise ajastul suured templid, kus gongid kõlasid.

Atlantise keskmeks oli suur Poseidoni tempel, mis oli pühendatud antud jumalusele. Peale sealse maa ala katastroofi hakkasid ellujäänud elanikud emigreeruma eri piirkondadesse üle maailma. Esimesed meile teadaolevad lõuna-Balkani elanikud olid Pelasgid, kes pühendasid oma tegevused Poseidonile.

Neid kutsutakse omamoodi proto-Kreeklasteks, kes õpetasid Kreeklasi ehitama massiivseid monumente, templeid ja linnasid. Pelasgidelt pärinevad paljud jumaluste nimed. Nad valdasid laulmise, lugemise ja täheteaduste kunste. Herodotos kirjutab nende kohta järgnevat:

“Vanimad Kreeka asunikud, kes tulid enne Dooria, Ioonia ja Eolia immigrante olid Pelasgid, kes elasid Arkaadias ja Tessaalias – omades Lesbose ja Lokemanose saari, mis olid täis apelsini salusid. Inimesed süües datleid ning apelsine elasid üle 200 aasta vanuseks.”

Pelasgid olid arvatavasti Etruskide sugulasrahvas, kes valdasid oma pärimuse järgi lindude keelt ning olid väga usklik rahvas. Hiljem Pelasgidest kasvas välja musta mere ääres elanud Esseenide kogukond, kes olid toortoitlased ning suures ühenduses oma vaimuga.

Säärased järeldused viivad meid Aestide juurde ehk Hüperboreani. Meie esivanemad olid tihedas ühenduses Vana-Kreeklastega, Etruskidega ning hiljem Esseenidega. Kuniks osa Hüperborea elanikest eraldus looride taha teise dimensionaalsesse sageduse ribasse Riina Grethieli sõnul.

Siin juhatan teid kahe teise artiklini, mis ühendavad endas laulu ning meie pärinemist:

https://merkabasoundhealing.com/2017/03/13/roheline-keel-ehk-lindude-keel-laul-eestlaste-huulil/

https://merkabasoundhealing.com/2018/09/25/kes-me-siis-oleme/

Medeia gongiga allikas: https://www.gonglove.org/medea-playing-gong-at-eleusis/?lang=en

Kirega elamine

Väga põnev on kasutada väljendeid, mis suudavad jaatada elu täielikult. Meie iga päev on täis tohutult laia võimaluste spektrit, kus on võimalik end väljendada. Nüüd sõltub meist endist, millest me suudame kinni haarata ning iseennast teostada.

Eneseteostus on üks kirega elamise tähtsamaid väljendeid. Öeldakse, et kui kõhus on hea tunne, siis on asi õige ja kui kisub õõnsaks, siis on midagi viltu. Läbi selle elamine sisemise intuitiivse kompassi jälgimine. Igapäev end kuulates me loome nii öelda inertsi.

Läbi selle inertsi me suudame tekitada olukordasid, mis toetavad meid läbi oma tegemiste. Kehtib selline reegel, et inimene on loodud elama läbi oma südame. Täiega väljendades oma hinge, kuid kui me kaugeneme oma tõelisest olemusest, siis hakkavad juhtuma erinevad asjad.

Meie süda on nagu magnetkompass, mis üritab meid tagasi oma teele tõmmata. Luues möödapääsmatuid olukordasid ning takistusi tee peale, kui me kaldume kõrvale oma tõelisest rajast. Selle tõttu öeldaksegi, et au ja kuulsuse poole põrgimine on raske läbi ego tee.

Teine asi on teha seda läbi südame, kui tuleb langetada otsuseid läbi empaatia jätmata oma südant külmaks. Vaid soojendades kõike elavad oma heatahtliku kiirega. Seda kiirt juhib silmi särama panev kirg elu vastu. Kuna teisele head soovides loome paremat reaalsust.

Vana-Kreeklased teadsid juba, et see maailma kehtid teatud universaalsete printsiipide järgi. Teisele teed täpselt seda, mida endalegi. Mõistes ühendust kogu kõiksuse vahel. Saame me aru, et me oleme iga rakuga siin loomise mängus ning iga meid ümbritsev olend on osa meist.

Paljud inimesed kardavad valgustumist arvates, et nad kaotavad oma individuaalsuse. Tegelikult see on täiesti vastupidi – me valgustume teadvustades iseendale oma erilisust, mis loobki kireva olemise mängus. Seal igaüks rõõmustab kogu olemasoleva üle.

Üks rakuke on osa kõigest muust ja kõik muu on osa temast. Me loome lõpmatuseni ning jõudes kõiksuse lõppu algab kõik taas nullist. Inimene on üks eriline olend universumis, kelle käsutuses on kõik värvi spektrid. Kõige tumedamast kõige heledamani.

Meil on täielik luba luua rikkust ning samal ajal võime hävitada seda kõike. Süda on magnet ning kompass, mis juhib meid sel teel tõe poole. Läbi mille me loome elavat mitmekesisust. Empaatia teineteise vastu loob mõistmist ning arusaamise kõige elava vahel.