Unistamine ja unenägemine

Mulle meeldib piiblilugu unenägija Joosepist. Temal oli erakordne võime näha prohvetlikke unenägusid. Tänapäeval tuleb üha rohkem välja, et neid inimesi on veel enamgi. Igale ühele on antud taoline võime. Unistada oma elu päriseks. Meie reaalsusel on tohutult palju erinevaid tahkusid ning tundub, et paralleelsuseid on lõputul hulgal. Iga hetke valikuga me loome erinevaid reaalsuse mustreid, kuid oma elus miskit drastiliselt muutes, muudame oma tulevikku ning minevikku.

Eelmise sajandi alguses avaldas üks aeronautika pioneer J.Dunne raamatu “Katsetus Ajaga.” Seal ta räägib oma unenägemisest ning kuidas läbi aastate unepäevikut pidades on ta avastanud aja erinevaid tahke. Me liigume ajas läbi oma teadvuse. On jälgija, kes kogeb seda praegust hetke ning kõiki teisi hetki samaaegselt. Unenägudes me suudame saada selleks jälgijaks ja kogeda kogu oma hetkelist ajajoont nii tulevikust kui ka minevikust. Järelikult on olemas kõrgem mina, kes kogeb kogu maailma kõiksust keha väliselt.

Seda kõrgemat mina saab kutsuda teadvuseks või kõikehõlmavaks kohalolekuks. Paljud meditatsiooni praktikad räägivad jälgijast. Kuid keegi ei taha olla jälitatav. Meil on võime märgata iseenda tegutsemise mustreid läbi mitme tasandi. Kõigepealt on jälgija ehk meie vaim. Sealt edasi tuleb teadvus, mis eksisteerib kehas ehk siis hing. Järgmine on meie keha/raku mälu, mis vastutab kõigi reaktsioonide eest ümbritsevasse keskkonda.

Inimene, kes suudab oma elu elada läbi hinge, on tõeliselt inspireeriv isend. Tema silmad säravad erutusest ja tema olek kumab kõikhõlmavat kohalolekut. Neid inimesi kutsutakse kauniteks, hingestatuteks ning neis nähakse seesmist ilu. Sisemine loomulikult jõuab välisesse. Paljud inimesed, kes tegelevad vaimse maailmaga võivad olla väga ühenduses teatud teabe allikatega ning neid kanaldada.

Kuid kõige tähtsam on meeles pidada, et me oleme füüsilised olendid siin maa peal. Järelikult oma keha eest peab hoolitsema ja ma ei tea mitte ühtegi hinge, kes jätaks oma keha unarusse. See tõttu on tähtis liikuda palju, süüa puhast tervistavat toitu ning nautida oma elu. Läbi selle me unistame oma reaalsuse tõeliseks. Elame südamest ning kingime teistele ainult head.

Meil kõigil on komme und näha. Iga öö magama jäädes hakkab keha läbima 90-110 minutilisi unetsükleid. Millel on erinevad osad – uinumine, süvauni ja unenägemise faas. Mida puhtama peaga minna magama, seda selgemad on unenäod ning keha suudab end välja puhata. Tsüklite pikkus sõltub keha kurnatusest. Mida kurnatum inimene on, seda pikem on süvaune staadium. Välja puhates või enne magama jäämist mediteerides on võimalik väga hõlpsalt näha kirkaid või avatud unenägusid.

Selle juurde kuulub hommikul unenägude mäletamine ja neist kokkuvõtte tegemine. Kehtib selline reeglistatus, et mida rohkem me juhime oma ärkveloleku aega, seda enam me juhime oma unesid. Põnev on täheldada, et loomad on samamoodi intelligentsid ning emotsionaalsed olendid. Kõigil loomadel on võime näha unesid ja kes võib süüa teist olendit, kellel on võime unistada?

Paljude katsete ja avastuse tagajärjel on avastatud, et aeg on üsna plastiline nähtus. See tähendab seda, et aeg oma mõõtmetelt pole hoopiski mitte lineaarne, vaid hoopis tsükliline. Paljude iidsete rahvaste kalendrid lähtusid tsüklitel ning kordustel. Maarahva regilaul oli 8 silbiline tsükli kordaja. Lauldes mindi kehavälisesse seisundisse, mis põimis omavahel kokku eri dimensionaalseid reaalsuseid.

Praegu eksisteerib erinevaid versioone Maast. Nad on olemas erinevatel ajaliinidel ehk paralleelreaalsustes. On suuremaid ja väiksemaid paralleelsusi, kuid kõige suuremad erinevused tulevad läbi murdepunkti valikute. Näiteks mõnes paralleelreaalsuses võib eksisteerida täielik idüll, kuna inimesed valisid tuumaajastusse minemata ning jätsid kaks suurt ilmasõda pidamata.

Säherdusi murdepunkte on olnud varemgi veel ning on võimalik oma reaalsus ühildada mõne teise ajaliiniga. Seda on võimalik teha nähes unenägusid või ühildudes üliteadvusliku seisundiga. Tegelikult meie maailma hetkeline eesmärk ongi suurelt alateadvuses pesitsev jama ära puhastada ning siseneda uude kuldajastusse.

Me muudame igapäev oma tegelikkust. Läbi igas hetkes toimuva valiku muutub laviini suund. Vanas keelest tulenev sõna kurss. Kuhu me suundume ning puhastades oma alateadvust oleme võimelised langetama puhtaid valikuid. Võib eksisteerida mitu “mina” sama hetkeliselt. Kuid mõne tähtsama otsuse/kohtumise ajal oleme taas sünkroonitud oma põhiajaliinile.

Lisaks on veel olemas elule põhiline plaan, mille me määrame enne sündimist. On olemas kõige laiema haardelisem suunitlus, mis aitab meil kogeda tõeliselt kirgast reaalsust ning nii öelda varuplaan, kui kõik asjad lähevad pekki. Tihtilugu olen avastanud end elamas siin maailmas nii, et osad asjad peaksid olema ammu juba muutunud. Millegipärast pole nii juhtunud enne mind olnud inimeste valikute tõttu.

Meil on igas hetkes võimalik muuta oma reaalsust. Saame võtta ühendust oma tuleviku kui ka mineviku minaga. See on väga lihtne – mõeldes näiteks oma eilsete tegevuste peale, oleme ühenduses oma mineviku minaga. Nüüd on võimalik talle saata armastust, enesekindlust jms.. Läbi selle tegevuse me muudame oma tegelikkust!

See toimib samal põhimõttel nagu te tunnete, et keegi mõtleb teie peale ja järsku heliseb telefon. Aeg on oma olemuselt täis plastiline – võiks isegi öelda plasmaatiline. Tuleb ainult uskuda, et elades on kõik täpselt sama võimalik nagu unenägudes. Me võime lennata ja muuta mateeria olemust. Aine on ainult teatud sagedusel olev vibratsioon, mida saab peenema vibratsiooni lainega mõjutada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s