Pöörlevad Dervišid

Ajastute jooksul on olnud palju erinevaid poeete ja unistajaid, kes on jätnud oma sügava jälje meie kultuurile. Üks neist oli Rumi – esimene sufi meister ja Mevlevite ordu asutaja, kust on pärit pöörlevad dervišid.

Ükskord kõndinud Rumi oma kodulinna turul, kui ta kuulnud kullasseppade rütmilist haamrite tagumist. Sealt helide seest oli kuulda vaikust, mis laulis Rumile laulu sellest, kuidas on vaid üks looja ja tema nimi on Allah. Seda kuulnuna sattus poeet täielikku eufooria ja õnnetundesse. Ta sirutas oma käed harali ja hakkas pöörlema kohapeal.

Sealt sai alguse Sufi Mevlevite ordu, mis on aluseks müstilisele islamile. On olnud teisigi maage hommikumaades. üks imepärane prohvet oli Zarathustra. Tema eluaeg jääb kaugele ajaloo hämarustesse, kuid pärand säilib siiani. Zarathustra asutas religiooni, kus usuti vaid ühte loojasse.

Selle põhilisteks elementideks oli võitlus hea ja kurja vahel, kus lõpuks hea võidab ja saabub kuldne ajastu. Tähtsateks elementideks olid tuli ja vesi, mille ümber keerles palju rituaale. Kreeklased nimetasid Zarathustrat astroloogia ja võlukunsti isaks ning tema järgijaid maagideks, kust on edasi kantud sõna maagia.

Müstiliste kultuste vahel on alati olnud üks ühine joon ja selleks on erinevate rituaalide sooritamine. Mõned jooned maagia kirjeldamiseks võivad olla suhtlemine vaimudega, loodusnähtuste esilekutsumine või energia fokuseerimine mõneks füüsiliseks nähtuseks.

Säherdused ilmingud nagu levitatsioon, valguskerad, äikesepahvakad ja selgeltnägemine on nähtused mateerias endas. Kuidas kogu universum vibreerib läbi erinevate sageduste, mis ühtekokku loovad kosmilise laulu.

Läbi selle teadmise muutub ilmselgeks see, et iga inimene võib olla looja siin füüsilisel planeedil, ehk olles võimeline looma kõiksust siinsamas. Samas, et olla looja tuleb olla iseendaga harmoonias ja kooskõlas, jättes kõrvale egost tulenevad vajadused.

Ühendus oma hingega hakkab südamest, kust on alati voolamas inspiratsiooni vabastav voog. Sealt edasi me võime luua kõike, aga südame keel on armastus ja seega me võime luua ainult seda, mida me tõeliselt armastame.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s