Mõmise end korda

Täna me räägime teraapilisest hääletööst. Igatahes sellise tulemuse andis google. Mida see endast kujutab?
 
Teraapiline hääletöö on meetod, kuidas aidata inimestel leida oma terviklikkust läbi erinevate harjutuste häälega. Selle jaoks ei pea oskama laulda. Laulmine on kõnelemise modulatsioon ja rääkimine on kahandatud versioon laulmisest.
 
Ennevanasti olevat põlisrahvad rääkinud ainult lauldes. Isegi Eesti pärimuses esineb lugu, kuidas me õppisime kõnelema läbi linnulaulu. Võib olla sellepärast on meie rahvas ikka veel nii virk oma koori muusika traditsiooni poolest.
 
Eestis on muuseas kõige suurem arv pille inimese kohta maailmas. See on päris kõva näitaja, isegi meie väikesust arvestades. Laulmine ikkagist ühendab meid iseendaga, juurtega ja tulevikuga.
 
Teraapilist hääletööd saab teha läbi erinevate hääle harjutuste. Võib isegi pille kasutada. Tihtilugu kasutatakse erinevaid häälikuid, pudikeelt ja liigutusi koos häälega, et õppida oma keha tundma.
 
Kõige hirmsam asi selle juures on alustamine. Lõpuks viib häälega mängimine meid endaga kaasa. Saab teha erinevaid vigureid. Koos helilisi ruume, esitades stseene maalilisest elust.
 
Mõnikord jäljendatakse loomade hääli, elu olukordi või korratakse mõndasid fraase, et aktiveerida suus olevaid punkte. Oma häälega saab kogu keha masseerida. On olemas selline harjutus, kus pannakse käed teisele peale ja toonitakse konkreetset häälikut.
 
See on väga vabastav ja lõõgastav kogemust. Mõneti heliline massaaž. Üks harjutus on oma nime laulmine. See võib nii mõndagi enese kohta üles tuua. Olen näinud, kuidas selle tulemusel on oma nime muudetud.
 
Loomulikult tuleb neid harjutusi teha kontrollitud keskkonnas ja inimese juures, kes on vastava teemaga kogenud. Ehk, kui teid huvitab teraapiline hääletöö, siis võtke minuga ühendust: merkabasoundhealing@gmail.com
 
Tervitades,
Simo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s