Šamanistlike häälikute maagia: kas sina tead, kuidas mõjuvad sulle õ, ä, ö ja ü häälikud?

Eestlaste seas on muutunud üha populaarsemaks iidne kunst tervendada oma keha läbi oma hääle. Paljudel rahvastel on oma šamanistlikud häälikud. Süsteemid, kuidas neid kasutada ja mis mõni häälik tähendab. Meie keeles on nad samuti olemas ja on olnud tugisambaks meie iidsele pärimusele. Eestlane on loodusrahvas. Seda olles, oleme me alati suhestunud loodusega läbi helide. Öeldakse, et iga inimese südamehääl on ainulaadne.

Eesti keel on üks imeilus keel, milles ühendub ürgne traditsioon koos tohutult suure laenude hulgaga. Meie regilaulud on laenatud Baltihõimudelt, blondid juuksed meenutavad Viikingiaegu ja must leib on Läänemeresoome kuld.

Ma sattusin vestlema ühe Tuva muusikuga foneemidest. Neil olevat samuti kasutusel /Õ Ä Ö Ü/ häälikud. Need häälikud on aluseks kurgulaulule. Seda oli väga huvitav kuulda, kuna Soome keeles näiteks puudub Õ. 1070. aastal kirjutatud dokumendis, mida Soome keeleteadlane Rauno Lauhakangas uuris, oli kirjutatud, et Saamelastel on kombeks möriseda vaaladele madalal häälel.

See võis olla viide kurgulaulule, kuna Saamid on kuulsad oma joigumise poolest. Omades samu Läänemeresoome pärimuslikke juuri. On meil väga palju ühist. Võib öelda, et põhjas elavad põdrakasvatajad on endas säilitanud midagi sellist, mille Eestlased, Soomlased ja teised hõimlased on juba ära unustanud. Kunst loodusega suhestuda läbi laulu.

Huvitav lugu on pärit Uue-Maailma koloniseerimisest. Läänemeresoome rahvastel on ürgne šamanistlik pärimus. Soomlased, kes läksid Uude-Maailma elama. Neil olid kaasas oma nahast trummid ning nad ehitasid saunasid ja palkmaju tänapäeva Kanada aladele. Juhtudel kui teised valged aeti minema Indiaanlaste pärusmaalt, siis Soomlased jäeti rahule.

Nad olevat olnud nimelt “vennad” teisest maailmast. Mõlemal rahval oli kombeks kükitada tulikuumas onnis, mõtiskleda metsas elu üle ja laulda trummisaatel vägevaid laule.

Igatahes nendel häälikutel on tugev mõju inimese üli -ja alateadvusele. Alustame näiteks Ö-st, šamanistliku alfabeedi mörisejast.

Ö: loob ühendust maaga ja laiendab juurkanalit.

Ä: aitab tõsta praanat (eluenergiat) ülesse. Lõdvestab selgroo kanaleid ning lümfisüsteemi.

Ü: loob elus stabiilsust ja sügavust. Austust iseenda vastu. Sellist auväärsest meeleolu nagu kirikus.

Õ: pistab pea pilvedesse ja lõdvestab kaela, et vaimenergia saaks kehasse suubuda. Loob visioone ja avab käbinääret.

E: on samuti tähtis häälik. Viimane, kelle juures peatume. Tema puhastab maksa, aitab seedeelundkonna talitusele kaasa ja vabastab meie sisemisi (välimisi) jõukonflikte.

Need kõik häälikud, koos mõne teisega on vitaalsed kurgulaulu, joigumise ja šamanistlike häälte tegemise juures.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s