Elamine: Siin ja praegu

Mõni päev tundub kohe nii ilmselgelt mõnus. Järsku on  meie jalge alla prahmatanud suur ports vabalt haritavat aega. On mõned mõtted, mis temaga peale hakata ja mida kohe kindlasti välja pruukida. Mõneti on tung puhata, vahel luua ja mõnikord leida end siit hetkest, et alustada oma tegemisi värskelt lehelt. Nagu John Locke ütles, et inimene on Tabula Rasa – tühi valge leht. Iidse Lemuuria aegadel oligi taoline ideaal üks kõige praktilisemaid manifesteerimise vorme. Selle maailma ajastu asukad olid vabad nii eilsest kui ka homsest, nad elasid ainult siin hetkes. Taoline siin olemise külluse voog on ajatu, üks sekund on terve igavik ja üks tund on lauas terve sekund.

  Tänapäeva inimesel on kuidagi väga selge teadmine, mida ta oma ajaga teeb. Aga, kui puudub plaan, siis saabub paanika, et mis nüüd saab. Kas see võib olla üks metafoorne takistus, elamast selles hetkes. Inimesed, kellele meeldivad Tiibeti Mastifid, võiksid end kokku võtta ja mõista, et meie loominguline potentsiaal on piiritu. Me ju teame, et ajal on palju erinevaid tahke. Nagu iidsed Maiad teadsid, et iga sündmus siin loomingus on toimumas üheaegselt. Pole vahet, kas on minevik või tulevik, tegelikult puudub aeg-ruumil igasugune kronoloogia. Selle kõige teadmine on segadusse ajav ja see tõttu peab meie inimmeel kogema aega lineaarselt.

 Kreeka jumalatest Kronos, kõige vägevam aja meister üldse (veel vägevam kui Doktor Who), valitses tuhandeid aastaid taevas. Kronosele on omistatud inimkonna Kuldne ajastu. Müüte teades, võime märkida huvitava asjaolu, et Aegiptuse tsivilisatsiooni kõrgaeg jääb sinna samasse Kronose perioodi, mil peajumalaks oli Osiris. Mõlemad jumalused esindasid täisringi, ehk number ühte. Sealt saame teada, et kummagi jumaluse nimed sümboliseerivad tsüklit. Üks täisring ongi meie loomingu plaan siin maailmas. Hoolikalt jälgides oma eluteed, võime hoomata, et me lõikame seda, mida me külvame. Kõige paremini me külvame siis, kui me elame praeguses hetkes nagu Kuldsel ajastul.

Kuid lõpuks tuli uus aeg ning meie vägevad titaanid Kronos ja Osiris langesid taevast alla, nende asemele tulid uued peajumalad ning inimmeeli intrigeerisid uued mõtted. Kuldne ajastu, mis oli kestnud väga kaua, jõudis nüüd lõpule. Üks tsükkel transformeerus teiseks, alles jäid mälestused eelmisest ajast ja lootus uue järele. Nimelt, mälestus ja lootus on ju pärit ühe mündi külgedelt. Märgates erinevust – mõistame, et samuti on olemas terviklikkus. Teades, et meil on miskit head, teame ka, et see tuleb tagasi. Meie inimesed oleme ju manifesteerimise meistrid ja seega ma palungi Teie ellu palju mõtte puhtust.

Tuleb anda küllust, palju armastust ja säravalt helkivaid viljaterasid, et luua seda, mida me soovime. Loomine hakkab siit hetkest, elades siin ja praegu. Seda me kutsumegi igaveseks inspiratsiooni allikaks. Teades oma elu ülesannet, pole vaja muretseda tulevase ega minevase pärast. Kogu looming on meie päralt, olles siin ja praegu. Nagu Ram Das väljendas end:

img_3076“ole siin ja praegu,” armastus on ju põhjatu. Ole Sina ise ja unista vägevalt, kasvata sügavad juured mulda ning alles siis lenda kõrgelt nagu Kondor. Tere tulemast koju, tagasi siia Meie juurde – aitäh, et Sa olemas oled.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s