Heliteraapia: Soojendab südant ja valgustab hinge

Paari viimase aastaga on minu kutsumuseks saanud heliteraapia. Ehk inimeste aitamine erinevate kõrgelt vibreerivate helide abil. Selle abil on võimalik kutsuda esile uskumatult kõlavaid tulemusi, vähi ravist kuni vaimsete haiguste ravini. Kõige õigemate helidega on võimalik südamest jäik inimene panna naeratama ja tuua ellu uut lootust usu kaotanule.

On olnud mitmeid kontserte, kuhu tulevad tõsiste ja mõtlike nägudega inimesed. Peale rännakut kristallkausside ja muude imeliste instrumentidega on nad järsku mõtetest lagedad. Ilus on näha inimesi ärkamas oma enda tõele.

Minu enda teekond hakkas aastal 2014, kui sattusin Südame Hääle avamise töötuppa. Seda viisid läbi leedust pärinev paar Alicija ja Richard Eiliakas. Seal tegime erinevaid laulmise, hääle kasutamise ja väljendamise harjutusi. Nende seansside vahele jäi samuti paar helimeditatsiooni koos Gongi ja kristallkaussidega. Seda tunnet, kui ma nägin neid pille, on keeruline kirjeldada. Nagu minu südame kutsumus esimesest silmapilgust, armumine muusikasse.

Seda nähes ja kuuldes, sai mulle selgeks kõik, mida ma elus soovin teha. Nimelt aidata inimesi helidega ja õppida läbi nende iseend looma. Häälel ja meie tahtejõul on olnud väga suur roll iidsetel aegadel. Räägitakse, et Egiptuse püramiidid ning mitmed muud maailmaimed oleksid ehitatud ultra-hääle abil. Samad on lood meie esivanematega, kes tundsid lindude keelt ja laulsid regilaule, et manifesteerida eluimesid –

nagu Etruskide rahvas põhja-Itaalias, kes teadnud loodusnähtuste kohta rohkem, kui ükski teine rahvas siin maa peal.

Oli veel Guantšide hõim Kanaari saartel, kes valdasid vile keelt. Ikka veel võib kuulda, kuis linnud matkivad inimkõnet, mitte vastupidi. Sarnast vilistamise kunsti kasutati ka Pürenee mäestikus, kus elas üks teine rahvas.

Sama mõte läbib veel mitmet usukirja, kus öeldakse, et kõigepealt oli Sõna. Võikski öelda, et vibratsioon, ehk hääl on loonud meie maailma. Heli on kõikehõlmav konsonant, mis laulab meie sees. Pole ime, et OM-i lauldes tunnevad inimesed ühtekuuluvus tunnet, kui Nasa teadlased salvestasid päikeselt tulevaid helilaineid ning tulemus on üllatavalt sarnase kõlaga.

Igatahes hääle kohta on väga palju informatsiooni ning rääkides müütidest ja legendidest, on arenemas kvantfüüsika. Mis paneb üha rohkem rõhku maailma vibratsioonilisele olemusele, me kõik koosnemegi helidest. Seda teades, võime järeldada universumi ühiseid seaduspärasusi ka mateeria vallas. Ehk, peenem läbistab laiemat. Mida laiem on aine võnkesagedus, seda tahkem ta on.

Sellest järeldades on võimalik helidega ja nii öelda kiirtega ravida ükskõik millist haigust ja seisundit. Vähi ravina kasutatakse näiteks kiiritusravi, kuid me suudame sellest ka parema ja tervisele ohutuma metoodika välja arendada. Vana Kreekas tehti seda, meie kuulus matemaatika isa Pythagoras oli Gongi meister. Tal olid välja arendatud modaalsused ehk muusikalised skaalad erinevate haiguste raviks. Samuti rääkis ta kuidas kosmos laulab meile ja taevane muusika väestab igat inimest.

Palju on hetki, kus me ei usu midagi, sest me arvame end juba teadvat kõike. Kuid nüüd on tulemas uus ajastu, mis keskendub vibratsioonide tundma õppimisele. Nagu Stringi teooria nimigi ütleb, võime ühendada vaimse ja teadusliku maailma ühiseks tervikuks. Asi, mida me oleme juba ammu igatsenud, et tõeliselt selgelt näha iseend. Tähtedesse kirjutatugi on inimestele selge, kui nad seda võtavad kuulda ning seejärel loogiliselt lahti mõtestavad.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s